Imieniny ks. Kazimierza Napierały

Jedynym świętym, który nosi imię Kazimierz jest św. Kazimierz królewicz Jagiellończyk. Jego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 4 marca – czyli tak zwane „Kaziuki”. Tego dnia swoje imieniny obchodził kapłan z naszej parafii – ks. Kazimierz Napierała.

Czwartkową, wieczorną Mszę odprawił ks. Przemysław Kazimierz Cholewa, który przypomniał o posłudze ks. Napierały w naszej parafii – mianowicie o jego codziennym słuchaniu spowiedzi na każdej Eucharystii. Ten 66-cio letni kapłan – urodzony w Wigilię nie raz, jak Jezus, pociesza penitentów i każe płakać nad swoimi grzechami. Konfesjonał księdza Kazimierza, przez który przewinęła się prawie cała parafia, znajduje się z tyłu kościoła pod wymowną VIII stacją – Jezus pociesza płaczące niewiasty.

Drogiemu Księdzu Kazimierzowi z serca dziękujemy za nieopisaną posługę w Trybunale Miłosierdzia. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych oraz sił fizycznych i duchowych do podnoszenia wiernych ze stanu grzechu w kochające ramiona Ojca. Niech Bóg Księdzu błogosławi!

Z darem modlitwy
Parafianie i penitenci.