Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu.

 Dnia 12 września 2009 roku w Skrzatuszu odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych, którego hasłem było „Ja jestem dobrym Pasterzem, czyli Daj się poprowadzić Jezusowi!” W tym spotkaniu z naszej parafii uczestniczyło około 15 młodych osób.

     Już od godziny 14:30 Skrzatusz zamienił się w miejsce, gdzie każdy mógł jeszcze bardziej poznać i pokochać Dobrego Pasterza. Czuwanie rozpoczęło się koncertem uwielbienia, które prowadziła Diakonia Muzyczna z Przystanku Jezus pod kierownictwem Krzysztofa Irsika.

     Po uwielbieniu, kiedy już wszyscy po mału poczuli klimat odbył się panel dyskuyjny pt. „Szukając zagubionej owcy”, w którym brali udział: bp Edward Dajczak, Ks. Rafał Jaroszewicz (Duszpasterz Woodstocku), o. Waldemar Gonczaruk (redemptorysta) oraz brat Paweł Flis (albertyn)

     Duchowni odpowiadali m.in na pytania: Kim jest zagubiona owca? Jakiemu pasterzowi dać się prowadzić? Następnie, po panelu dyskusyjnym był czas na posiłek i „czas dla bliźniego” Ks. Rafał Jaroszewicz dla chętnych, których było naprawdę wielu opowiadał, jak słuchać Ducha Świętego oraz poprowadził modlitwę przed nieszporami, które chwilę później wspólnie odmówiliśmy.

     Wspólnota Emmanuel z Koszalina przygotowała niesamowity musical, „Joshua”. Główną bohaterką była owca Desire, która zapragnęła sławy, bogactwa, więc odeszła od stada. Wpadła w ręce fałszywego pasterza, który chciał, by wilki zrobiły jej krzywdę, jednak w porę pojawił się tytułowy Joshua, który zostawił na pastwisku 99 owiec i poszedł szukać Desire, by dać jej nowe, piękne życie. Myślę, że musical nie był tylko musicalem, ale przypomnieniem sobie nieskończonej miłości Jezusa do każdego z nas. „Iść za Barankiem” – wspólnie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, księża służyli sakramentem pojednania. Ok. godziny 22:00 – „Dobry Pasterz oddaje życie za swoje owce” – Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i uwielbieniu, po czym pełni radości i czując miłość Boga w sercu wróciliśmy do swoich domów